Børn, Unge og Familier
Sidens indhold
Om vores Center
Adresse
Odsherred Kommune
Børn, Unge og Familier
Vesterlyngvej 8
4500 Nykøbing Sj
Postadresse
(alt post skal sendes til postadressen)
Odsherred Kommune
Børn, Unge og Familier
Nyvej 22
4573 Højby
Centerchef
Ane Stallknecht
Afdelinger
Afdelingens mail
Afdelingsleder
Steen Bager, 59 66 65 32
Teamledere
Natacha Hansen, 59 66 64 42
Teamleder for Unge- og Specialteam
Vikar for Cecilia - Ole Therkildsen 25 22 19 35
Cecilia Bruun, 59 66 67 82
Teamleder for Kontaktpersoner og Familiebehandlerne
Marianne Vestergaard Poulsen, 59 66 65 37
Teamleder for Modtagelsen og Børneteamet
Jurist
Sabrina Blom
59 66 65 77
Socialfaglig koordinator
Simone Larsen
59 66 65 24
Administrative medarbejdere
Heidie Larsen
Jane Dirksen
Katja Aaskov
Maria Jakobsen
Pia Andersen
Flemming Mortensen
Modtagelsen
Charlotte Ane Nielsen
59 66 65 66
Emilie Hansen
59 66 65 58
Maiken Hansen
59 66 65 53
Marianne Cramer
59 66 65 22
Medine Rasmussen
59 66 65 76
Peter Øhlenschlæger
59 66 65 55
Bente Lebjerg
59 66 64 54
Nikolaj Borgaa
59 66 65 71
Børneteamet
Connie Bronnee
59 66 65 23
Julie Rimm Bracher
59 66 65 42
Lene Nihøj
59 66 65 36
Melissa Christina Melchior
59 66 65 68
Nadja Larsen
59 66 65 82
Cæcilie Verin
59 66 65 40
Julie Karlsson
59 66 65 51
Dorte Thøgersen
59 66 65 78
Mandy Vinqvist
59 66 65 21
Julie Louise Krohn - Barsel
59 66 65 52
Ungeteamet/Efterværn
Betina Bach Jensen
59 66 65 38
Malene Høgh Petersen
59 66 14 39
Minna Joanna Jensen
59 66 65 49
Pia Lona Hansen
59 66 65 41
Vicky Donnerborg
59 66 65 57
Louise Stoltze
59 66 64 47
Simone Hansen
59 66 64 41
Lykke Ovesen
59 66 64 34
Mathilde Hyldebrink - Barsel
59 66 65 64
Specialteam
Annina Østergaard Nielsen
59 66 65 44
Kristina Vinther
59 66 64 91
Mille Weinreich-Pedersen
59 66 64 45
Nurcan Karakaya
59 66 65 48
Familieplejekonsulenter
Claus Fischer
59 66 65 72
Helle Engelsmann Gjerrild
59 66 65 28
Line Blinkilde
59 66 65 26
Camilla Kandrup - Chefkonsulent
22 36 05 57
Lene Rosendal Mortensen - Chefkonsulent
41 39 99 00
Sara Svitzer Bendtsen - Chefkonsulent
22 79 13 47
Marie Luise Dregild - Skolekonsulent
59 66 65 04 / 22 52 55 94
Anna-Louise Hestbek Attermann - Skolekonsulent
59 66 65 56 / 41 39 37 74
Hanne-Mette Stefansen - Læsevejleder
23 45 44 20
Pia Damgaard - Specialist, skoleområdet
59 66 64 14
Trine Hjortebjærg Mortensen, 59 66 63 00
Skoleleder Skolerne i Egebjerg, Nykøbing og Odden
Morten Nylander, 59 66 56 79
Skoleleder Skolen i Højby
Ib Kristensen, 59 66 69 42
Skoleleder Skolen i Vig
Jørgen Schandorff, 59 66 69 01
Skoleleder Skolerne i Asnæs, Fårevejle og Hørve
Liselotte Rask, 59 66 58 43
Skoleleder Herrestrup Skole
Nykøbing Skole (0.-9. klasse)
Odden Skole (0.-6. klasse)
Egebjerg Skole (0.- 6. klasse)
Højby Skole (0.- 9. klasse)
Vig Skole (0.- 9. klasse)
Asnæs Skole (0.-9. klasse)
Fårevejle Skole (0.-9. klasse)
Hørve Skole (0.-6. klasse)
Herrestrup Skole (Specialskole) (0.-10. klasse)
Dagtilbud og Børnesundhed
Anne-Marie Vestrup - Leder af Dagtilbud og Børnesundhed
59 66 65 35
Administrative medarbejdere
Hanne Kaas - Administrativ medarbejder
59 66 64 13
Charlotte Borelli - Pladsanvisningen
59 66 65 50
Bente Ludvigsen - Pladsanvisningen
59 66 65 50
Konsulenter
Signe Petersen - Flersprogskonsulent
23 30 15 49
Anna-Katharina Sørensen - Pædagogisk konsulent
59 66 65 03 / 30 34 40 27
Lotte Froda - Specialpædagogisk konsulent
29 64 61 32
Birgitte de Boer - Børneergoterapeut
29 64 61 34
Dagtilbud
Rørvigrødderne
Sandy Boesen - Leder
59 91 86 84
Bevægelseshaven
Helle Flink - Leder
59 66 51 01
Børnehuset Fårevejle
Ditte Andersen - Leder
59 62 02 04
Børnehuset Regnbuen, Vig
Thomas Christensen - Leder
59 31 75 75
Egebjerg Børnehave
Stine Heskiassen - Leder
59 66 58 26
Højby Børnehus Farveladehuset og Højby Børnehus Dragehuset
Hanne Flink - Leder
59 30 55 22
Naturinstitutionen Moselinden
Laila Jørgensen - Leder
59 65 90 01
Naturbørnehaven Solbakken
Lotte Brockdorff - Leder
51 25 93 20
Clara Klint Jentzsch, 59 66 63 91
Pædagogisk leder Odden Vuggestue og Børnehave
Inge Sparvath, 59 91 29 17
Leder Raketten
Lisbeth Mikkelsen, 59 91 14 06
Leder Skovinstitutionen, herunder Sct. Georgsgården og Syrenhuset – Naturinstitution og Skovhuset
Charlotte H. Larsen, 59 65 04 94
Leder Idrætsbørnehuset Spilop’en
Birgitte Stavnbo, 59 30 35 49
Leder Tengslemark Specialbørnehave
Louise Viberg Christiansen, 59 66 55 74
Leder Dagplejen
Se i øvrigt Dagplejens hjemmeside
Børnesundhed
Karin Wood-Pedersen
Leder af Børnesundhed
29 12 16 28
Anja Christiansen, 59 66 64 22 / 24 46 71 09
Sundhedsplejerske
Sonja Andersen, 59 66 64 33 / 29 26 60 07
Sundhedsplejerske
Gitte Ravn Espenhain, 41 21 29 58
Sundhedsplejerske
Silje Bjørn Jørgensen, 59 66 64 39 / 20 18 06 37
Sundhedsplejerske
Helle Nielsen, 22 24 70 04
Spædbarnsteam
Tandplejen
Tina Jensen, 59 66 64 57 / 51 51 70 49
Klinikassistent Børne- og Ungdomstandplejen
Lotte Degn, 59 66 64 51 / 51 15 76 67
Klinikassistent Børne- og Ungdomstandplejen
Tanja Berthou
59 66 64 58 / 23 39 54 57
Lex Lijkendijk, 22 16 12 59
Tandlægekonsulent
Nordstjernen
Anne Eliasen - Konstitueret Leder
Jørgen Helbro, 59 66 64 24
Afdelingsleder Læring, Uddannelse og Pædagogik
Den Kommunale Ungeindsats Postkasse: KUI@odsherred.dk, 59 66 65 15
Katrine Bombæk Brogaard Jakobsen, 59 66 65 11 / 40 10 73 85
Udviklingskonsulent
Trine Holbæk-Hindsgavl Iversen, 59 66 64 17
Specialist/administrativ sagsbehandler
Ungeguider
Astrid Hedegaard Kragh, 59 66 65 19
Sagsbehandler og ungeguide
Djonni Højholt, 22 46 94 72
Ungeguide
Hans Amholt, 59 66 65 39 / 20 67 66 24
Ungeguide
Marlene Starup Nielsen, 59 66 65 65 / 23 25 83 76
Ungeguide/teamkoordinator
Uddannelsesvejledere
Birgitte Henriksen, 29 12 95 40
Teamkoordinator STU-vejleder
Bodil Iversen, 40 45 14 93
STU- og specialvejleder
Dorthe Birch Jensen, 21 60 03 81
Grundskole og specialvejleder
Søren Meinertz, 61 13 60 26
Unge- og specialvejleder
Laura Trudsø, 29 12 42 99
Grundskolevejleder
Michael Kjelgaard, 41 39 99 21
Grundskolevejleder
SSP
Minnie Varner, 20 66 49 19
SSP Konsulent
Jean-Jaques Royal, 22 17 76 19
SSP Konsulent/Koordinator
Trille Pedersen, 23 72 86 53
SSP Konsulent
Odsherred STU
Susi Kruse Pedersen, 59 66 62 91
Teamleder for STU
Leder
Lene Retz Johansson
20 67 72 82
Administrative medarbejdere
Ulla Bendorff
59 66 64 73 / 20 34 37 99
Kimmi Jensen
59 66 64 36 / 30 31 58 53
Psykologer
Ruth Oehlenschlæger
51 20 54 81
Kamilla Bennedsen
20 34 37 92
Lone Christensen
21 22 34 89
Peter Rohden Skov
20 18 06 32
Tina Grøndahl Olsen
21 22 97 75
Helle Thybo Nielsen
23 29 93 80
Mette Lysdahl Fahrenholtz (Barsel)
30 66 17 70
Anne Marie Janus Jensen
61 13 23 04
Lene Ritter
41 39 08 51
Ressourcekonsulenter
Annika Vang
29 99 96 17
Hanne Reinholdt Pedersen
41 21 29 75
Søren Thinghuus
41 39 08 52
Tale-høre-konsulenter
Heidi Klingenberg
20 71 80 15
30 61 66 92
Berit Nielsen
20 18 06 34
Vibeke Hildebrandt
20 34 37 98
Musikskole
Bjørn Monberg
Musikskoleleder
Poul Thunbo
Souschef
Charlotte Pedersen
Sekretær
Se i øvrigt Musikskolens hjemmeside
Louise Hannibal Nordlund
Leder Ung i Odsherred
Line Tatjana Jensen
Souschef
Sisse Baden Rasmusen
Skole- og projektmedarbejder
Allan Richardt Jensen
Kultur- og projektmedarbejder
Se i øvrigt Ung i Odsherreds hjemmeside